ΑΟ Διαβολιτσίου: Φιλική ήττα (2-0) από τον Πανηλειακό στον Πύργο

Δεχόμενος δύο γκολ στο τελευταίο ημίωρο ο ΑΟ Διαβολιτσίου ηττήθηκε 2-0 στον Πύργο από τον Πανηλειακό στο πιο δυνατό έως τώρα παιχνίδι προετοιμασίας ενόψει της νέας σεζόν στη Γ Εθνική.

Απέναντι σε μία από τις ομάδες που έχει ενισχυθεί σημαντικά και θέλει να κάνει το άλμα της ανόδου στη super league 2, οι νερατζούρι στάθηκαν αρκετά καλά στο μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αλλά δέχτηκαν γκολ με πέναλτι στο 60ο λεπτό και ένα δεύτερο μετά από 10 λεπτά που προήλθε από ατομικό λάθος.

Το ματς ήταν χωρίς ρυθμό και συντηρητικό στο πρώτο μέρος με τις δύο ομάδες να έχουν ανούσια κυκλοφορία της μπάλας αλλά άνοιξε ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο με τα νέα αποκτήματα των ερυθρόλευκων Μενσά, Λιμα, Αρσενίδης να κάνουν τελικά τι διαφορά.

Το φιλμ του αγώνα από το ilia.news:

2′: Έκλεψε ο Παναγιώτης Τσίγκρηλας από τον τερματογφύλακα, αλλά δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

14′: Σουτ του Αρσενίδη απέκρουσε ο Βασικειάδης.

45′: Σουτ του Λούσκου, μπλόκαρε ο Βασιλειάδης.

46′: Αντεπίθεση με τον Λούσκο, το σουτ κόντραρε σε σώματα.

47′: Σέντρα του Τσιγαρίδη στην αντεπίθεση για τον Ηλιόπουλο, σε κόρνερ ο Τσίγκρηλας.

56′: Σουτ του Κασμερίδη από το ύψος της περιοχής άουτ.

60′: Ο Αρσενίδης ανατράπηκε από τον Μπούνα μέσα στην περιοχή. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο ίδιος και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

61′: Ο Αρσενίδης έστρωσε στον Λίμα ο οποίος κινήθηκε εσωτερικά, έκανε ένα υπέροχο ψηλοκρεμαστό πάρσιμο για να αποφύγει αντίπαλο, έπαιξε ωραία με τον Π. Τσίγκρηλα ο οποίος περίμενε με πλάτη στο πρώτο δοκάρι, εκείνος έστρωσε ξανά για τον Λίμα, ο οποίος σούταρε με το εξωτερικό στην κίνηση μόλις άουτ.

64′: Σουτ του Κακά από καλή θέση άουτ

69′: Έκλεψε ο Μενσά, μπήκε στην περιοχή και με υπέροχο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

75′: Σουτ του Καραχάλιου, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

Πανηλειακός: Κουρλός, Διαμαντόπουλος, Λίμα, Δ. Τσίγκρηλας, Κασμερίδης, Μπάλλας, Κακά, Αρσενίδης, Λούσκος, Μενσά, Π. Τσίγκρηλας (Γαλανόπουλος, Μπάλος, Κακόγιαννος, Μαντζάρης, Καραχάλιος, Θεοδωρακόπουλος,Τζιραμπίδης, Ρηγόπουλος, Πετρόπουλος)

ΑΟ Διαβολιτσίου: Βασιλειάδης, Θώδης, Σταματελόπουλος, Μπούνας, Καντούτσης, Γκελκέρια, Στραβάκος, Δημητρίου, Μουλιάτος, Ηλιόπουλος, Τσιγαρίδης. (Ζαραφέτας, Βέλλης, Πάγια, Καπατσώρης, Αλεξανδρής, Μεμά, Ρουμελιώτης, Αρβανίτης, Μπαλόπουλος)