ΑΟ Διαβολιτσίου – Αιολικός 0-1: Χάθηκε κάθε ελπίδα…

Η δωδεκάτη ήττα στη σεζόν ήταν και η καταδικαστική για τον ΑΟ Διαβολιτσίου. Οι νερατζούρι έχασαν 1-0 από τον πρωτοπόρο Αιολικό στο γήπεδο Μελιγαλά και μαζί κάθε πιθανότητα παραμονής στη Γ’ Εθνική αφού στα τέσσερα παιχνίδια που απομένουν δεν μπορούν να καλύψουν τη διαφορά και να ανέβουν πάνω από τη γραμμή του υποβιβασμού.

Η ομάδα της Μυτιλήνης δεν εντυπωσίασε με την απόδοση της, αλλά είχε την ουσία, το γκολ δηλαδή, το οποίο ήρθε στο 14ο λεπτό μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Ντινιωτάκη, που έστρωσε με τακουνάκι στον Μακρή κι αυτός με πλασέ έγραψε το 0-1.

Η καλύτερη φάση για τους γηπεδούχους στο πρώτο ημίχρονο ήρθε στο 41ο λεπτό όταν από σέντρα του Θώδη κεφαλιά του Καντούτση πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 57′ οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ μετά από κάθετη του Τσιγαρίδη στον Ηλιόπουλο που βγήκε στην πλάτη της άμυνας ενώ στο 60΄ο ΑΟΔ απείλησε με σουτ άουτ του Στραβάκου.

Στο 79′ κεφαλιά του Ντινιωτάκη κατέληξε στην αγκαλιά του Καπατσώρη ενώ η κορυφαία στιγμή για τους γηπεδούχους ήρθε στο 84′ με τον Πάγια για να πλασάρει από καλή θέση και τον Μουζάκη να μπλοκάρει την μπάλα.

ΑΟ Διαβολιτσίου (Μ. Φασουλής): Καπατσώρης, Σταματελόπουλος, Πιτσιλής, Καντούτσης, Μπαλόπουλος, Στραβάκος (89′ Μπούνας), Μουλιάτος (46′ Τσιγαρίδης), Δημητρίου (56′ Αρβανίτης), Ορλάντο (46′ Πάγια), Θώδης, Ηλιόπουλος

Αιολικός (Δ. Παπασπύρου): Μουζάκης, Κανελλόπουλος (92’ Αννιτσάκης), Αρναούτογλου (70’ Παστρικός), Ποτουρίδης, Γκαντσίερ, Νάστος, Αντωνίου, Στεφάνοβιτς, Μακρής (86’ Πλατέλλας), Αποστολόπουλος (70’ Δερμιτζάκης), Ντινιωτάκης (86’ Άνθης)