Champions League: Η Νέφτσι Μπακού αντίπαλος του Ολυμπιακού στο β΄ προκριματικό γύρο

Τη Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) θα αντιμετωπίσει ο Ολυμπιακός στο β΄ προκριματικό γύρο του Champions League

Μετά τη νίκη με 2-1 στην Τιφλίδα επί της Ντιναμό, οι Αζέροι επικράτησαν απόψε με το ίδιο σκορ και στην έδρα τους και προκρίθηκαν με δύο νίκες.

Οι Γεωργιανοί προηγήθηκαν στο 51ο λεπτό με τον Ράντιν, φέρνοντας ισορροπία στο συνολικό σκορ, καθώς καταργήθηκε από φέτος ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.

Οι γηπεδούχοι, όμως, απάντησαν με δύο γκολ σε ένα δεκάλεπτο: αρχικά με το πέναλτι του Μακμούντοφ στο 58΄, για να γράψει το τελικό 2-1 ο Αλασκάροφ στο 68΄.

Ο πρώτος αγώνας του Ολυμπιακού με τη Νέφτσι Μπακού θα διεξαχθεί την Τετάρτη 21 Ιουλίου στο Φάληρο και η ρεβάνς στις 28 Ιουλίου στην «Balcell Arena», στην πρωτεύουσα του Αζερμπαϊτζάν.