Αβία- Κυπαρισσία 0-6: Βγήκε εξάσφαιρο στον Κάμπο

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε η Κυπαρισσία την αναμέτρηση με την Αβία επικρατώντας με το εμφατικό 6-0 στο γήπεδο του Kάμπου.

Η ομάδα του Ηλία Φωτοπούλου έκανε επίδειξη δύναμης και είχε τις ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα απέναντι στην Αβία η οποία βρέθηκε από νωρίς να κυνηγάει το σκορ και δεν μπόρεσε να προβάλει την παραμικρή αντίσταση.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό όταν από πλάγιο του Καπλάνη οι αμυντικοί απέτυχαν να διώξουν και ο Παναγόπουλος έγραψε το 0-1.

Το 2-0 ήρθε στο 31ο λεπτό με γκολ για highlights από τον Παναγιώτη Μπουτσικάκη. Ο Αντωνόπουλος εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα έφτασε έξω από την περιοχή όπου ο στόπερ της Κυπαρισσίας με κεραυνό ξετίναξε τα δίχτυα του Μπεκιάρη.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη τους καλή φάση στο παιχνίδι στο 43ο λεπτό όταν απο φάουλ του Λυκουρέζου πίσω από το πίσω από το κέντρο ο Παπανικολόπουλος έπιασε την κεφαλιά για να μαζέψει σε δεύτερο χρόνο ο Παπάς.

Το 3-0 ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους όταν από κόρνερ του Κωνσταντόπουλου η μπάλα έμεινε στην περιοχή και πάλι ο Μπουτσικάκης και πάλι με ψαλιδάκι το έκανε το 0-3.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν χωρίς να ανακόψουν ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο και στο 53′ Σκοζάϊ εκτέλεσε κόρνερ, ο Κωνσταντόπουλος έκανε το πρώτο σουτ, απέκρουσε προσωρινά ο Χριστόπουλος αλλά στην επαναφορά ο Αντωνόπουλος έκανε το 0-4.

Στο 81′ ο Καπλάνης σέντραρε απο δεξιά και ο Λυμπέρης Διονυσόπουλος με κεφαλιά έκανε το 0-5 ενώ το σκορ έκλεισε στο 83′ με σουτ ο Αντωνόπουλος αφού η μπάλα βρήκε και στον Παπανικολόπουλο.

ΑΕ Αβίας: Μπεκιάρης (46’ Χριστόπουλος), Καλογερόπουλος (35’ Λυκουρέζος), Γεωργίκος, Τζαφέρι (35’ Αποστολίδης), Παπανικολόπουλος, Κ. Κορμπής, Γ. Καρδάσης, Ευστ. Τσουλάκος, Δ. Τσουλάκος (53’ Μητσέας), Δ. Κορμπής, Αθαν. Καρδάσης (50′ Σινάϊ).

Κυπαρισσία: Παπάς, Ανδρουτσής (58′ Ζαφείρης), Μιτρόφ, Καπλάνης, Π. Μπουτσικάκης, Σπυρόπουλος (58′ Μαρκόπουλος), Σκοζάι (62′ Κ. Μπουτσικάκης), Κωνσταντόπουλος (70’ Καραβούλιας), Παναγόπουλος (70’ Διονυσόπουλος), Αντωνόπουλος, Κατσιώλης.