Αβία- Διαβολίτσι 0-5: Άνετο πέρασμα απο τον Κάμπο (pics)

Εύκολα και απλά ο AO Διαβολιτσίου πέρασε από το γήπεδο του Κάμπου επικρατώντας με 5-0 της Αβίας για την Β’ φάση του Kυπέλλου Μεσσηνίας.

Οι νερατζούρι δεν συνάντησαν κανένα πρόβλημα και παρότι άνοιξαν το σκορ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, πήραν άνετα τη νίκη-πρόκριση και ετοιμάζονται για μία ακόμη εκτός έδρας αποστολή, την προσεχή Τετάρτη απέναντι στη Φοινικούντα, για τους “16” του θεσμού.

Το σκορ στον Κάμπο άνοιξε ο Μουλιάτος στο 44ο λεπτό για να ακολουθήσουν δύο τέρματα από τον Κώστα Ηλιόπουλο στο 52′ και το 62′. Ο Τσιγαρίδης έκανε το 0-4 στο 57′ ενώ το σκορ έκλεισε ο Δημητρίου στο 77′.

Αβία: Νιάρχος, Ξυνός, Γεωργίκος, Λυκουρέζος, Πανταζής, Αποστολίδης, Τσουλάκος Ε., Τσουκαλάς, Μαλίκι,Κορμπής, Μητσέας.

ΑΟ Διαβολιτσίου: Βασιλειάδης, Ζαραφέτας, Βελλής, Καντούτσης, Μουλιάτος, Τσιγαρίδης, Ηλιόπουλος, Σταματελόπουλος, Στραβάκος, Γκελκέρια, Δημητρίου.