Ατρόμητος Πλατύ – Αναγέννηση Παραλίας 2-1 παρ. (1-1 κ.δ.): Χρυσή αλλαγή ο Bουγιουκλής

Με χρυσή αλλαγή τον Bουγιουκλή που σκόραρε στο 3ο λεπτό της παράτασης, ο Ατρόμητος Πλατύ επιβλήθηκε 2-1 της Αναγέννησης Παραλίας στο πλαίσιο της β’ φάσης του Κυπέλλου Μεσσηνίας και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση όπου θα αντιμετωπίσει τον Πάμισο.

Ο Ατρόμητος πέτυχε δεύτερη πρόκριση, μετά την επικράτηση επί της ΑΕ Λογγά, στην Α’ φάση, μετά από ένα δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι στο γήπεδο Σπερχογείας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 31ο λεπτό με τον Ψυρρή αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν λίγα λεπτά μετά, στο 37’ με σουτ του Αμαριωτάκη. Ο ίδιος είχε δοκάρι στο 55’ ενώ ένα λεπτό μετά ο Bουγιουκλής από ευνοϊκή θέση δεν μπόρεσε να πλασάρει τον Αντωνόπουλο, με το παιχνίδι στην κανονική του διάρκεια να τελειώνει 1-1 και τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην παράταση.

Εκεί, στο 93ο λεπτό ο Bουγιουκλής έκανε το 2-1 που έμεινε έως το τέλος αφού στο 120’ κεφαλιά του Αμαριωτάκη έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Λινάς.

Ατρόμητος Πλατύ (Γαλανόπουλος): Στέφανος Ταχταμπάς, Κοντόπουλος, Βεργής, Λινάς, Βαλσαμάκης (90+3 Μπάμπης Ταχταμπάς), Λογγαράκης, Τσαγκάρης (67’ Γ. Ταχταμπάς), Ψυρρής (46’ Bουγιουκλής), Γιαννακόπουλος, Δημέας

Αναγέννηση Παραλίας (Χιώτης): Αντωνόπουλος, Παπαμικρουλέας (113’ Σκιαδόπουλος), Καράμαλης), Παπαγεωργίου (113’ Φιλόπουλος), Ψώνης, Τσακαλάκος, Νταβέας, Πανταζής (46’ Σεφεράσι), Αμαριωτάκης, Σταθόπουλος (77’ λ. τρ. Λικάι), Τσιρόλιας (62’ Σωτηράκος)