Απόλλωνας Καλαμάτας: Κρίνεται η πρωτιά με Ναύαρχο Βότση στην Παραλία-LIVE

Μετά από δύο σερί εκτός έδρας επιτυχίες, στα Βριλήσσια για το πρωτάθλημα και στην Πετρούπολη για το Κύπελλο Ελλάδος, ο Απόλλωνας Καλαμάτας επιστρέφει σήμερα (18/12, 6:00 μ.μ.) στο κλειστό της Παραλίας για το σπουδαιότερο ματς της σεζόν έως τώρα.

Οι ασπρόμαυρες θα υποδεχτούν το Ναύαρχο Βότση στο απόλυτο ντέρμπι κορυφής του ομίλου, στο πλαίσιο της 9ης και προτελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου.

Οι Θεσσαλονικές βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας με το απόλυτο 8/8 έως τώρα, έχοντας κερδίσει τον Απόλλωνα στο ματς του πρώτου γύρου με 3-2 σετ. Η καλαματιανή ομάδα θα επιδιώξει να πάρει τη ρεβάνς της ήττας της στη Θεσσαλονίκη και να κόψει το πρώτη το νήμα στην κανονική περίοδο καθώς στην τελευταία αγωνιστική δύσκολα θα ανατραπεί η κατάσταση με τον Απόλλωνα να ταξιδεύει στην Ηλιούπολη και τον Ναύαρχο Βότση να υποδέχεται την Άρτεμις Κορυδαλλού.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Pre League Γυναικών – Β’ όμιλος – 9η αγωνιστική

Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 2021

2ο Κορυδαλλού 18.00: ΑΓΣ Άρτεμις – ΦΟ Βριλησσίων
Διαιτητές: Ράντσιου, Βλάχος, Γραμματεία: Ιωάννου, Παρατηρητής: Πολίτης

Παραλίας 18.00: Απόλλων Καλαμάτας – ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση
Διαιτητές: Καραγιαννόπουλος, Χανδρινός, Γραμματεία: Λιακουνάκου, Παρατηρητής: Τομαράς.

Μ. Τσικίνας 18.00: ΧΑΝΘ – ΓΣ Ηλιούπολης
Διαιτητές: Τσιούλα, Μούζουλας, Γραμματεία: Σιδηρά, Παρατηρητής: Κουκουμάκας.