Απόλλωνας Καλ.- ΑΕ Μάνης 4-0: “Καθάρισε” με… καρέ ο Δαλκαφούκης

Έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βασίλη Δαλκαφούκη, ο οποίος βρήκε τέσσερις φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα, ο Απόλλωνας Καλαμάτας επιβλήθηκε με 4-0 της Μάνης και συνέχισε την ανοδική πορεία των τελευταίων αγώνων στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας Μεσσηνίας.

Με τον πρώην σέντερ φορ της ομάδας -και μεγάλο πρωταγωνιστή στο ματς Κυπέλλου της Καλαμάτας με τη Λάρισα-, Βαγγέλη Αλεξόπουλο, να παρακολουθεί το ματς από την κερκίδα, ο Βασίλης Δαλκαφούκης φαίνεται πως πήρε… έπνευση και με τρία γκολ στο πρώτο 15λεπτο και ένα στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του παιχνιδιού.

Η Μάνη βρέθηκε σε κακή μέρα και από τη στιγμή που στο πρώτο 15λεπτο έχανε 3-0, το ματς τελείωσε πολύ νωρίς για αυτήν. Ο Δαλκαφούκης χτύπησε διαδοχικά στο 3′, το 4′ και στο 15ο λεπτό, ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 47′.

Οι γηπεδούχοι μάλιστα είχαν και δύο δοκάρια. Στο 62′ σε σέντρα- σουτ του Βασίλη Κακαλή και στο 90′ σε σουτ του Δημήτρη Παπαθεοδώρου.

Απόλλων Καλαμάτας (Τάκης Σακελλαρόπουλος): Κυριακόπουλος, Κακαλής, Δασκαλάκης, Παχής (59’ Παναγάκης ), Βασιλόπουλος ( 72’ Καρύδης ), Κουντάνης ( 69’ Περιβολάρης ) , Παπαθεοδώρου, Καραχάλιος Ιασ., Δαλκαφούκης, Σπανός, Μπάκας (73’ Καραβίτης ).

Α.Ε. Μάνης ( Παναγιώτης Δρούγας): Κατσαρέας, Χατζηπαναγιώτης, Στύλλα (22’ Φετάχου), Βαβαρούτσος, Καμπανάρος (46’ Μπέρμπερη ), Πολυμενέας, Σπυρέας Πετ., Δουρούμης, Κάνιστρας (64’ Σπυρέας Κλ. ), Τσουλάκος, Χελάς.