Άνετα ο Λεβαδειακός, 3-0 την Παναχαϊκή

Ο Λεβαδειακός νίκησε 3-0 την Παναχαϊκή και παρέμειναν στο -5 από τον πρωτοπόρο Ιωνικό. Ο Σταμόπουλος με αυτογκόλ και οι Μυτίδης – Πολέτο διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Σημειώνοντας δυο γκολ στο πρώτο ημίωρο και ένα ακόμη στις καθυστερήσεις, ο Λεβαδειακός μετέτρεψε σε εύκολη υπόθεση την αναμέτρηση με την Παναχαϊκή για την 19η αγωνιστική της Super League 2. Mε σκορ 3-0 επέστρεψε στις επιτυχίες μετά το 1-1 με τον ΟΦΙ στην Ιεράπετρα και παρέμεινε στο -5 από τον πρωτοπόρο Ιωνικό.

Το 1-0 έγινε στο δέκατο λεπτό. Ο Παναγιώτου έκανε το γύρισμα απίο αριστερά και άθελά του ο Σταμόπουλος με το δεξί έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σούλη. Στο 34′ ο Κονέ εκτέλεσε φάουλ, ο Λιάγκας έκανε την κεφαλιά, ο Σούλης προσπάθησε να διώξει με το ένα χέρι, αλλά την έστειλε εκεί που βρισκόταν ο Μυτίδης, ο οποίος ήταν… ένα με το δοκάρι και σκόραρε, με τη μπάλα βέβαια να έχει βρει το χέρι του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 90’+2′ ο Πολέτο με σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά, το οποίο χτύπησε και πάνω στον Πατάπη.

Η αναμέτρηση στιγματίστηκε από τον τραυματισμό του Πάνου, που ένιωσε αδιαθεσία πριν από τη λήξη του ματς και διεκομίσθη με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο.

Λεβαδειακός (Σανίνο): Μένκα, Μύγας (72′ Μπιανκόνι), Λιάγκας, Παναγιώτου, Τσάπρας, Μεχία, Κονέ, Πολέτο, Μαρίνος (81′ Συμελίδης), Μυτίδης (72′ Τζημόπουλος), Κωστή (77′ Νίκας).

Παναχαϊκή (Καραπίτσος): Σούλης, Μαρκοπουλιώτης (46′ Μπάτροβιτς), Πατάπης, Πάνος, Λαρέα, Σταμόπουλος (63′ Αραβίδης), Μπρους (76′ Κόκας), Γιούσης (46′ Μασούρας), Ανάκογλου, Τσερούτι (76′ Παπαδόπουλος), Κουσκουνάς.