Ακρίτας – ΝΟΚ 3-0: Προβάδισμα για το final-4 νεανίδων

Σημαντικό προβάδισμα για την πρόκριση τους στο final four Πελοποννήσου απέκτησαν οι νεάνιδες του Aκρίτα Καλαμάτας μετά την νίκη στο τοπικό ντέρμπι απέναντι στον ΝΟ Καλαμάτας με 3-0 σετ, στον πρώτο από τους δυο προημιτελικούς.

Σ’ ένα ακόμη ματς τα κορίτσια του Χρήστου Δημητρακόπουλου έπαιξαν ποιοτικό βόλεϊ και έδειξαν χαρακτήρα σε ένα από τα πιο σημαντικά παιχνίδια της σεζόν.

Ο επαναληπτικός θα γίνει το ερχόμενο Σάββατο με τυπικά γηπεδούχο αυτή τη φορά τον ΝΟΚ. Ο Ακρίτας θα χρειαστεί μόλις ένα σετ για να πανηγυρίσει την είσοδό του στις τέσσερις καλύτερες ομάδες της ένωσης Πελοποννήσου σε επίπεδο νεανίδων, για μια ακόμη φορά στην ιστορία της.

Τα υπόλοιπα τρία ζευγάρια από τα οποία θα συμπληρωθεί η τετράδα των τελικών είναι τα Α.Ο. Αλκυών - Σ.Φ.Π. Ίρις, Α.Σ.Π. Κόρινθος - Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός και Ερυθρός Αστέρας - Α.Σ.Π. Απόλλωνας

Τα σετ: 25-23, 25-22, 25-18

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ (Δημητρακόπουλος Χρήστος ): Μπουζέα Ιωάννα, Ιωαννίδη Χριστίνα, Μπότη Θεοδώρα, Γεωργιοπούλου Τίνα, Βρυώνη Κατερίνα, Μενούνου Δήμητρα, Μπίτσικα Χριστιάνα (λ),Μπαστακού Σταυρούλα (λ), Μπίτσικα Γεωργία, Μπάκα Μελίνα, Λαγού Έφη, Σακκά Χριστίνα