Ακρίτας 2016: Ο Μπουλάρι “χάλκινος” στα 5 χλμ, 5ος στα 3 χλμ. στο πανελλήνιο Κ20

Μια θέση στο βάθρο και μια 5η θέση ήταν ο απολογισμός για τον Αντριάν Μπουλάρι στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου Κ20 που έγινε στις Σέρρες.

Η ανακοίνωση του Ακρίτα 2016 αναφέρει:

Ένας από τους καλύτερους αθλητές μεσαίων αποστάσεων που έχει βγάλει η Μεσσηνία έλαβε μέρος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στίβου Κ20 στις Σέρρες.

Ο Αντριάν Μπουλάρι ενώ ανήκει στη κατηγορία Κ18 επέτυχε τα εξής:

3ος στη κούρσα των 5000μ. με τον εκπληκτικό χρόνο 15.37 που είναι ο καλύτερος φέτος

Την επομένη ημέρα έτρεξε στα 3000μ. όπου πήρε την 5η θέση με εξαιρετική επίδοση 8.59

Ένας αθλητής που έρχεται από τη Στούπα και γυμνάζεται υπό τις οδηγίες του κορυφαίου προπονητή Κώστα Κουβαρά

Ο Γ.Σ ΑΚΡΙΤΑΣ πήρε τη 1η θέση στο νομό μας στη κατηγορία Κ20 και η εκτίμηση είναι πως τα καλύτερα έρχονται”.