Αιολικός – ΑΟ Διαβολιτσίου 3-0: Καταστροφικό 25λεπτο…

Ένα καταστροφικό πρώτο 25λεπτο έφερε την 3η ήττα του ΑΟ Διαβολιτσίου στον 4ο όμιλο της Γ Εθνικής. Οι νερατζούρι ηττήθηκαν 3-0 στη Μυτιλήνη από τον Αιολικό, ο οποίος με την ολοκλήρωση της 9ης αγωνιστικής πέρασε και πάλι στην κορυφή της βαθμολογίας εκμεταλλευόμενος την ήττα της Ρόδου στο Κρανίδι.

Στο καλύτερο πρώτο του ημίχρονο, ο Αιολικός άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με το πλασέ του Μακρή μετά από σερβίρισμα του Άνθη, ο οποίος στο 14′ μοίρασε ξανά στον Μπιέλομπερκ για το 2-0 με ωραία ατομική ενέργεια. Στο 25′ ο Μπιέλομπερκ ξανά μετά από στρώσιμο του Αποστολόπουλου δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 3-0.

325870842-562475219103710-1381340868976263656-n

Στο δεύτερο μέρος έπεσε ο ρυθμός, με τους «κυανόλευκους» να κάνουν ουσιαστικά διαχείριση τους υπέρ τους σκορ. Ο ΑΟ Διαβολιτσίου πήρε μέτρα στο γήπεδο, άγγιξε το γκολ στο 54′ με τον Ηλιόπουλο αλλά δεν κατάφερε να αλλάξει τη ροή του αγώνα.

Αιολικός (Δ. Παπασπύρου):Μουζάκης, Νάστος, Μωραϊτης, Παστρικός, Κανελλόπουλος, Αντωνίου(58’Νικολάου), Stevanovic(58’Μουκίδης), Αποστολόπουλος, Άνθης(58’Δερμιτζάκης), Bjeloberk(78′ Σπόλιαριτς), Μακρής(78’Μαστοράκης)

ΑΟ Διαβολιτσίου (Κ. Παλαμάρας): Καπατσώρης, Σταματελόπουλος, Θώδης (37′ Βέλλης), Μπαλόπουλος (73′ Γκελκέρια), Μπούνας, Στραβάκος (62′ Γουέσλεϊ), Αλεξανδρής (73′ Καντούτσης), Ηλιόπουλος, Μουλιάτος (45′ Τσιγαρίδης), Πάγια.